فرش مسجد کاشان

فرش مسجد کاشان

انواع فرش مسجد:

برای تفکیک فرش های مسجدی  میتوانیم از دو نظر آنها را دسته بندی کنیم: طرح و ظاهر فرش سجاده ای، بافت، کیفیت و باطن فرش سجاده ای

  طرح های فرش مسجدی:

فرش های سجاده ای از لحاظ دسته بندی طرح، دو نوع فرش سجاده ای تشریفاتی و محرابی هستند.

فرش سجاده ای تشریفاتی: این طرح ها بسیار ساده هستند و بیشتر مورد پسند اهل تسنن و کشور های مسلمان حاشیه خلیج فارس می باشند.

سجاده فرش محرابی:این سجاده فرش ها نقش محراب و قندیل دارد و بیشتر مورد پسند ایرانیان می باشد نقش های محرابی بسیار شلوغ می باشند.

لازم به ذکر است قیمت فرش مسجدی محرابی و فرش مسجدی تشریفاتی هیچ تفاوتی با هم ندارد.

بافت فرش مسجدی:

 دسته بندی فرش های مسجدی از لحاظ کیفیت و باطن، خود شامل چند مورد میشود: کیفیت بافت و مواد اولیه، تعداد شانه و تراکم.

کیفیت دوام و مانگاری فرش مسجد کاشان تنها به کیفیت بافت و مواد اولیه سجاده فرش بستگی دارد!

 اگر فرش های سجاده ای با نخ های نامناسب و بی کیفیت و یا دستگاه های فرش بافی نامرغوب بافته شوند در مدت کوتاهی پس از استفاده رنگ پریده و یا پاره میشوند ودر صورت عدم رفو گری بلا استفاده خواهند شد.

این مسئله بیش از اندازه اهمیت دارد چرا که فرش سجاده ای مخصوص مکان های پر رفت و آمد و شلوغ مانند مساجد، نمازخانه های مدارس و ارگان های دولتی، زیارت گاه ها و.. هستند و پا خور فرش مسجد نسبت به فرش های معمولی که در منازل استفاده میشود  بسیار بیش تر است.

 بنابراین در زمان خرید سجاده فرش نیاز است از کیفیت مواد اولیه و بافت سجاده فرش مسجد اطمینان حاصل کنیم.

اگر دوام، ماندگاری و کیفیت بالا را از فرش های سجاده ای انتظار دارید باید بدانید که بهترین فرش مسجدی با استفاده از نخ های اکریلیک هیت ست شده و دستگاه های فرش بافی واندویل بلژیک بافته میشوند.

برای اطمینان بیشتر بهتر است گواهی یا ضمانتنامه کیفیت را هنگام خرید سجاده فرش مسجد دریافت کنید.

تعداد شانه و تراکم فرش مسجد کاشان:

سجاده فرش مسجد دارای دو نوع تراکم طولی و عرضی است. منظور از تراکم عرضی تعداد ریشه ها (گره رنگ) در یک متر عرض فرش سجاده ای بوده که با واژه ی شانه مشخص میشود و تراکم طولی تعداد ریشه ها (گره رنگ) در یک متر طول فرش مسجد است. فرشی که شانه های آن بیشتر باشد ریز بافت تر و شلوغتراست (شبیه فرش های دستباف) اما تراکم به فشردگی فرش مربوط است هرچه تراکم فرش بیشتر باشد فرش سفت تر و سنگین تر می شود.

اینکه در خرید سجاده فرش تراکم و تعداد شانه فرش مسجد چقدر باشد به نظر و خواست مشتری بستگی دارد. و تعداد شانه و تراکم فرش یکی از فاکتورهای موثر در خرید فرش سجاده قیمت مناسب هستند.

فرش مسجد شرکت سجاده فرش مناجات با نخ های ۱۰۰% اکریلیک و هیت ست شده و دستگاه های فرش بافی مجهز به تکنتولوژی واندویل بلژیک بافته میشوند. همچنین هنگام فروش فرش مسجد ضمانت نامه کیفیت نیز به مشتری تحویل داده میشود.

فرش مسجد شرکت سجاده باف مناجات معمولا ۵۰۰-۷۰۰ شانه هستند و فرش های سجاده ای تراکم های مختلفی برای ۵۰۰-۷۰۰ شانه دارند. برای مثال  تراکم ۵۰۰ شانه:۸۰۰-۱۰۰۰-۲۰۰۰ و تراکم ۷۰۰شانه:۲۰۰-۲۲۵۰-۲۵۵۰ .

اگردر نظر دارید فرش سجاده قیمت مناسب بخرید از شرکت سجاده فرش مناجات بخرید. فرش مسجد شرکت سجاده فرش مناجات علاوه بر داشتن ضمانت نامه کیفیت، طرح و رنگی زیبا و متنوع دارد.

شرکت سجاده فرش مناجات  فروش فرش مسجد و مدارس را با تخفیف ویژه و خدمات فراوان همراه کرده تا خیران و هیئت امنای مساجد، مدیران مدارس و.. بتوانند خرید سجاده فرش و فرش مخصوص مسجد را با قیمت پایین و مناسب انجام دهند.

شهر فرش کاشان

ابتدا در مورد شهر فرش کاشان اطلاعات کاربردی ذکر میکنیم:

فرش‌های بافته شده در کاشان در گروه زیباترین و معروف‌ترین فرش‌های ایرانی جای دارند و به سرعت قابل تشخیص هستند. عمو ما و زمان فکر کردن به قالی ایرانی اولین الگویی که به ذهن می‌رسد، طرح سنتی فرش کاشان است با یک مدالیون مرکزی که روی یک زمینه لاکی رنگ قرار گرفته و دورتادور آن را حاشیه‌هایی  به رنگ سفید عاجی و سورمه‌ای احاطه کرده‌اند. پیرامون شهر کاشان و نواحی اطراف آن را کویر فراگرفته و به همین دلیل فاقد مواد اولیه مناسبی برای فرش بافی است. در گذشته، پشم موری نو از شهر منچستر به این شهر وارد و در بافتن برخی فرش‌های نفیس ایرانی به کار گرفته می‌شد. در ساله‌ای اخیر، پشم مورد نیاز برای بافت فرش‌های کاشان از منطقه سبزوار تهیه می‌شود که بخشی از بهترین انواع پشم کشور را تولید می‌کند.

فرش‌های کاشان معمولاً از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در تعداد زیادی از آن‌ها ابریشم به کار رفته است. گرچه مواد اصلی بافندگی معمولاً پنبه است اما می‌توان انواعی را نیز مشاهده کرد که از ابریشم خالص بافته شده‌اند. پشم به کار رفته در قالی‌های کاشان باید نرم باشد و گره‌ها بسیار نزدیک به هم بافته شوند. در نمونه‌های فاخر و گران‌بهای فرش کاشان، بین ۱۰۰ تا بیش از ۸۰۰ گره در هر اینچ مربع مشاهده می‌شود.

تولیدات فرش کاشان فقط معطوف به فرش نمی شود و در زمینه سجاده فرش و فرش مسجد و تابلو فرش در کل ایران پپیشرو می باشد

مقالات مرتبط:

ویژگی های کلیدی سجاده فرش مسجد

لیست قیمت فرش مسجدی

همچنین بررسی کنیـد!

فرش مسجد مناجات

فرش مسجد مناجات

انواع فرش مسجد مناجات مخصوص مساجد و حسینیه ها با توجه به عوامل مختلفی همچون طرح و نوع بافت فرش سجاده ای دسته بندی می گردد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *