تابلو فرش دستباف، کمی خاص تر

فروش تابلو فرش دستباف:

منشا تابلو فرش دستباف ایرانی:

تابلو فرش را کم تر کسی است که نشناسد . در واقع یک هنر صنایع دستی است که از هشتاد سال پیش تا کنون در ایران رواج داشته است و ابداع آن به نام شهرستان سردرود واقع در آذربایجان شرقی ثبت شده است .

در لغت تابلو فرش به فرش های گفته می شود که دارای قاب هستند و در واقع یک فرشی دارای طرح های زیبا که منحصر به فرد است و ارزش هنری بالایی دارد که آن را قاب می گیرند.

در زبان های دیگر (pictorial carpet : آمریکایی) ، (tableau rug : انگلیسی) ، (Süjetli xalçalar : آذری) ، (التابلوه السجاد : عربی) می باشد . اگر متوجه شده باشید واژه تابلو در اکثر زبان ها حفظ شده است .

تابلو فرش دستباف سردرود توانسته تقریبا بیش از هشتاد درصد اقتصاد این شهرستان را درگیر کند . تقریبا در بین این هشتاد درصد درصدی بافنده ، درصدی فروشنده و درصدی هم مجموعه بافت ، تهیه و حمل و نقل و صنایع وابسته به این محصول هستند .

غیر از این موضوع می توان گفت در دیگر شهر ها هم این هنر نفوذ پیدا کرده است و باعث شده که در شهر های زیادی هنرمندان مشغول تولید این محصول شوند و اقتصاده خانواده خود را به این وسیله ارتقا بخشند .

شهرهای معروف تابلو فرش دستباف:

در شهرهایی همچون کاشان ، اراک ، اصفهان ، مشهد ، نایین ، کرمان ، تبریز ، اردبیل ، ارومیه و غیره شما می توانید تابلو فرش دستباف را بیابید .

این تابلو فرش ها با استفاده از یک نقشه کامپیوتری ( قدیم ها با استفاده از نقشه دستی ) طراحی و بافته می شوند و بسته به نوع آن تعداد رنگ هایی که روی تابلو مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است .

این محصولات یا کرک ، یا ابریشم و یا کرک گل ابریشم خواهند بود . ابریشم به خاطر قیمتی که دارا است خیلی گرانبها می باشد و مشتریان خاصی را برای خود می بیند .

همچنین بافت نخ ابریشم بدلیل نازک بودن آن بسیار سخت است و بیشتر گل های تابلو را ابریشم می زنند و تابل وفرش تمام ابریشم بافت نمی زنند.

فروش تابلو فرش دستباف:

تقریبا اگر بخواهید بافت این کالا را شروع کنید نیاز به سرمایه ای در حدود ۴ الی ۵ میلیون تومانی دارید ، اگر دار و نخ و نقشه ندارید .

یعنی سرمایه برای بافت تابلو فرش دستباف از حداقل ۴ میلیون تومان شروع می شود و همانطور که گفتیم بسته به قیمتش افزایش خواهد یافت .

ولی اگر قصد خرید تابلو فرش دستباف را دارید حداقل روی قیمت ۵ میلیون به بالا هزینه کنید.

طرح های تابلو فرش دستباف:

طرح های فرش تابلویی ، با طرح های فرش متفاوت است . عموما در فرش ها تصویر منظره یا چهره مشاهده نمی کنید و عموما طرح های اسلامی ، بته جقه ، شاه عباسی ، افشان ، ترنج و غیره را ملاحظه می کنید .

طرح هایی که در تابلو ها استفاده می شود معمولا منظره ، نقاشی ، عکس های معروف ، طراحی سه بعدی ، گل و گلدان ، حیوانات ، چهره ، روستا ، آیه های قرآنی و اشخاص معروف هستند .

اگر قصد خرید این نوع فرش ها را دارید حتما متوجه کیفیت آن باشید ، چون ممکن است غیر اصل باشند و کیفیت اورجینال نداشته باشند . برای تشخیص این کار یا باید به شهرستان هایی مثل سردرود ، کاشان و یا اراک بروید و یا از فروشگاه های اینترنتی معتبر اقدام به خرید کنید .

در نهایت این را هم به شما عرض کنیم که برای نصب این تابلو ها حتما مکان منتاسبی از محیط خود را برای آن اختصاص دهید تا به زیبایی دکوراسیون شما کمک کند .

پیشنهاد ما این است که ابتدا دکوراسیون مورد نظر را پیدا کنید و بعد اقدام به خرید تابلو فرش کنید تا بتوانید تابلو فر دقیقا مد نظرتان را خریداری کنید و انتخابی مطمین داشته باشید.

نگه داری تابلو فرش دستباف:

هم چنین مراقب موریانه ها و بید ها باشید . بید فرش های تابلو فرش را مورد هدف قرار می دهد و موریانه اقدام به چوب خواری می کند که باید حسابی مراقب قاب آن هم باشید .

توصیه ما این است که این تابلو ها را در مکان های مرطوب یا دارای پتانسیل رطوبت قرار ندهید و هر چند وقت یکبار آن را پایین آورده و با استفاده از دستمال تمیز کنید .

اگر باز هم مطمئن نیستید ، از نفتالین ها می توانید استفاده کنید اما به مدت محدود چون ممکن است به خودی خود به بافت فرش ها آسیب برساند .

تمیز کردن این فرش ها زیاد هنر خاصی لازم ندارد ، فقط برای تمیز کردن آن را پایین آورده و گرد گیری کنید . اگر واکس هم به قاب آن زدید ، براق تر به نظر خواهد رسید .

همچنین بررسی کنیـد!

خرید اینترنتی تابلو فرش ماشینی

فروشگاه های برتر خرید اینترنتی تابلو فرش ماشینی

خرید اینترنتی تابلو فرش ماشینی از فروشگاه برتر تابلو فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *