قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری

قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری

در این مقاله سایت شرکت سجاده فرش و فرش مناجات بصورت لیست وار عوامل تاثیر گذار بر قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری را شرح می دهیم:

عوامل تاثیر گزار بر قیمت فرش در یک نگاه:

۱) نوع بافت فرش: دستباف – ماشینی

۲) شانه فرش ماشینی

۳) تراکم فرش ماشینی

۴) ابعاد فرش ماشینی

۵) الیاف بافته شده در فرش

۶) منطقه مورد بافت فرش

۷) برند کارخانه تولید کننده فرش

۸) خرید مستقیم از کارخانه فرش

۹) نوع خرید فرش:حضوری – اینترنتی

۱۰) جشنواره فرش

۱)نوع بافت فرش:

فرش های دستباف جز شناسنامه ایران و صنایع دستی ایران محسوب می شوند. بنابراین به نسبت قیمت فرش دستباف خیلی بیشتر از فرش ماشینی محسوب می شود

۲)تاثیر شانه بر روی قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری

ابتدا ذکر کنیم به تعداد گره های افقی فرش شانه گفته می شود و نحوه محاسبه شانه بدین صورت است که ده سانتی متر از پشت فرش را جدا کرده و تعداد گره ها را می شماریم اگر در ده سانتی متر پشت فرش ۵۰ گره باشد فرش ۵۰۰ شانه است ولی اگر ۷۰ گره در ده سانتی متر فرش باشد فرش ۷۰۰ شانه است

فرش های ماشینی در تعداد شانه های مختلفی عرضه می شوند. که می توان به فرش ۷۰۰ شانه ، فرش ۱۰۰۰ شانه و فرش

هر چه تعداد شانه فرش بالاتر برود قیمت فرش نیز بالاتر خواهد رفت. توجه داشته باشید تاثیر اصلی شانه بالا در زیبایی فرش می باشد و در کیفیت فرش تاثیر اصلی را جنس آن میگذارد و اگر شما می خواهید فرش با دوام داشته باشید باید جنس فرش را مورد نظر خود قرار بدهید و اگر می خواهید فرش دارای زیبایی بیشتری نیز باشد ، فرش مورد نظرتان را با توجه به تراکم بالا خریداری کنید ( البته فرش های دارای تراکم بالا معمولا دارای جنس و کیفیت مناسبی نیز می باشند ).

۳)تاثیر تراکم بر روی قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری

همانطور که گفتیم تراکم تعداد گره های طولی در فرش را می گویند تراکم بر کیفیت فرش تاثیر دارد

با توجه به این تعریف شما می توانید تراکم بالا و یا پایین را به صورت دقیق در فرش تشخیص دهید ، که برای تشخیص تراکم فرش ماشینی می توانید ۱۰ سانتی متر از فرش را به دلخواه انتخاب کرده و تعداد گره های آن را بشمارید که اگر یک فرش به طور مثال هزار شانه که طول آن یک متر باشد داشته را بخواهیم بررسی کنیم.

باید ۱۰ سانتی متر از فرش دارای ۱۰۰ گره داشته باشیم ( به همین طریق در یک سانتی متر نیز باید ۱۰ گره داشته باشیم ) که شما می توانید با انجام دادن بررسی توضیحات داده شده تراکم فرش را مانند یک متخصص فرش بفهمید ( توجه داشته باشید در صورتی که حتی یک گره هم در شمردن آن اشتباه کنید ، برای فرش ۱ متری ضربدر ۱۰ خواهد شد و تراکم به دست آمده با فاصله اشتباه خواهد شد ).

تراکم های رایجی که برای فرش ماشینی وجود دارد تراکم ۸۰۰ ، تراکم ۹۰۰ ، تراکم ۱۰۰۰ ، تراکم ۱۲۰۰ و تراکم فرش ۱۴۰۰ بوده و تراکم های جدید فرش ک ارائه شده ، فرش با تراکم ۲۵۵۰ ، فرش با تراکم ۳۰۰۰ و تراکم فرش ۳۶۰۰ می باشد.

تفاوت شانه و تراکم فرش

تراکم فرش و شانه فرش از مشخصه های اصلی در فرش هستند. همان طور که گفته شد شانه همان ریشه و گرهی است که در عرض فرش و در هر متر مربع آن وجود دارد. تراکم نیز به تعداد گره هایی گفته می شود که در طول فرش و در هر متر مربع واقع شده است. هر چه تراکم یک فرش بیشتر باشد در نتیجه فرش دوام بیشتری خواهد داشت و سفتی و استحکام آن نیز بیشتر می شود اما بالاتر بودن شانه فرش سبب می شود که بافت فرش ریز تر باشد که شباهت بیشتری را به فرش دستباف خواهد داشت و معمولا به این نوع فرش ها فرش ماشینی دستبافگونه می گویند.

۴) ابعاد فرش ماشینی

فرش های ماشینی معمولا در ابعاد استاندارد یعنی فرش ۶ متری ، فرش ۹ متری و فرش ۱۲ متری بافته شده و مشتری خریداری می کنند اما مشتری می تواند ابعاد دلخواه خود را سفارش دهد. هرچه ابعاد و سایز فرش بیشتر باشد قیمت روز فرش نیز تغییر می کند در نتیجه ابعاد فرش نیز در قیمت فرش تاثیر دارد. پس قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری باید از ما بقی فرش ها گران تر باشد.

۵) الیاف بافته شده در فرش

امروزه بیشتر فرش های بافته شده در بازار از جنس الیافی چون ، بی سی اف ، پلی استر ، فرش اکرلیک هیت ست ( آکریلیک ) بافته می شوند که از بین این الیاف بافته شده در فرش اکرلیک هیت ست از همه بهتر است و دوام و کیفیت بیشتری دارد و بی کیفیت ترین این الیاف بی سی اف می باشد و پلی استر نیز در درجه قبلی اکرلیک قرار می گیرد.برای آشنایی با الیاف اکرلیک هیت ست از قسمت مقالات استفاده نمایید.

۶) منطقه مورد بافت فرش

کیفیت فرش در مناطق مختلف ایران متفاوت است مثلا فرش کاشان،فرش مشهد برند فرش نگین مشهد،فرش کرمان،فرش تبریز برندهای معتبر فرش هستند. و به نسبت کیفیت بالاتری دارند

شهر کاشان شهر آران و بیدگل قطب شهر فرش ایران می باشد با چندیدن شهرک صنعتی بافت فرش پس هم کیفیت فرش در بازار فرش کاشان بالاتر است و هم قیمت ها بصورت عمده و کمترا ز قیمت نمایشگاهی برای فرش حساب می شوند.

۷) تاثیر برند کارخانه بر قیمت فرش ماشینی

مسلما نام‌ها در فروش تاثیر فراوان دارد. کارخانه‌ای که سال‌ها تلاش کرده و قالی خود را به مرحلهء پرفروش بودن رسانده است برند معتبرتری از کارخانهء بی‌نام و نشان است. برخی از کارخانه‌ها به همین دلیل خود را تحت لیسانس برندهای معتبر معرفی می‌کنند.

۸) خرید مستقیم از کارخانه فرش

اینکه فرش را از درب کارخانه خریداری کنید مسلما چون بدون واسطه خریداری کردید قیمت برای مشتری بسیار مناسب تر خواهد بود پس سعی کنید فرش را بدون واسطه از کارخانه تولیدی فرش بصورت مستقیم خریداری کنید.

۹) نوع خرید فرش

اگر برندهای معتبر و کارخانه تولید فرش را بصورت مجازی تهیه کنید بدون هزینه رفت و امد و به قیمت تولیدی فرش با ارزان ترین قیمت بازار فرش خواهید داشت

۱۰) جشنواره های خرید سجاده فرش و فرش

در بعضی مناسبت ها کارخانه های تولیدی فرش برخی طرح فرش های خود را با تخفیفات ویژه به فروش می گذارند.

همچنین عوامل موثر بر قیمت سجاده فرش در یک نگاه:

شرکت فرش مناجات در شهر فرش کاشان

برای مراجعه به درب کارخانه تولید کننده مستقیم شرکت فرش مناجات در شهر فرش ایران یعنی کاشان به آدرس زیر مراجعه کنید:

آران و بیدگل – شهرک صنعتی هلال – بلوار امام علی (ع) – پلاک ۱۳۳ شماره تماس:

۰۳۱-۵۴۷۶۰۷۰۰

برای مراجعه به نمایشگاه شرکت  فرش و سجاده فرش مناجات در شهر فرش ایران به آدرس زیر مراجعه نمایید:

آران و بیدگل – بلوار خلیج فارس – روبروی سازمان آب – فرش و سجاده فرش مناجات شماره تماس :

۰۳۱-۵۴۷۵۰۳۷۱

همچنین برای خرید فرش و سجاده فرش با مدیریت آقای یوسفیان تماس حاصل فرمایید:

 ۰۹۱۳۱۶۳۰۱۲۰

جهت مشاوره خرید و انتخاب طرح فرش و سجاده فرش با مدیر فروش خانم بزرافشان تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۳۳۶۱۱۷۳۹

همچنین بررسی کنیـد!

قیمت فرش هزار شانه کاشان

قیمت فرش هزار شانه کاشان

قیمت فرش هزار شانه کاشان در چه حدود است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *