قیمت فرش محرابی مشهد:

قیمت فرش محرابی مشهد

عوامل تاثیر گزار بر قیمت فرش محرابی:

 • ابتدا باید بدانیم عواملی که تحت تاثیر قیمت فرش محرابی هستند کدامند؟
 • این عوامل چگونه بر نوسان قیمت فرش سجاده ای مسجد تاثیر می گذارند؟

مهمترین قیمت خرید سجاده فرش قیمت آن می باشد نه تنها سجاده فرش بلکه هر محصولی که بخواهید خریداری کنید ابتدا باید قیمت آن را مشخص کنید.

بخصوض در سجاده فرش که متراژ بالا خریداری می کنید و قیمت بسیار بالایی دارد عوامل تغییر قیمت را باید دقیق بشناسید. و چون سجاده فرش را بصورت عمده و متراژ باا تهیه می کنید این تغییر قیمت سجاده فرش در قیمت کل آن بسیار چشمگیر است

در این مقاله بر آن شدیم پیرامون فرش محرابی  و علل افزایش قیمت فرش سجاده ای نمازخانه صحبت کنیم .

ابتدا عوامل تاثیرگزار بر قیمت فرش محرابی مشهد را نام می بریم:

 1. تاثیر جنس نخ
 2. تاثیر قیمت دلارو ارز
 3. تاثیر شانه و تراکم فرش محرابی
 4. تاثیر دستگاه سجاده باف
 5. تاثیر وزن فرش محرابی
 6. تاثیر کیفیت آهار
 7. تاثیر متراژ
 8. تاثیر برند معروف بافت فرش محرابی
 9. تاثیر نصب و حمل
 10. تعداد رنگ بکار رفته در سجاده فرش
 11. تاثیر جنس نخ سجاده فرش در قیمت آن

جنس نخ فرش سجاده ای:

اصلی ترین عامل تعیین کننده قیمت فرش سجاده نوع و جنس نخ آن است . نخ جزو متریال اولیه فرش محسوب می گردد و باید بگوییم بدون داشتن نخ فرشی نیز نخواهیم داشت . الیاف به کار رفته در فرش ماشینی نه تنها در قیمت بلکه در کیفیت نیز تاثیر مستقیم دارد . چند نوع نخ در بافت فرش سجاده به کار می رود.

تاثیر قیمت دلارو ارز:

با نوسانات قیمت دلار مسلما قیمت فرش محرابی نیز تغییر خواهد کرد چرا که نخ اکرولیک سجاده فرش و نیز دستگاه سجاده باف وارداتی می باشد بنابراین با افزایش قیمت دلار قیمت نخ فرش سجاده ای نیز افزایش می یابد.

نخ اکرولیک یا آکرلیک:

 که از پلیمری به نام پلی اکرولیکو تهیه می شود و باید هیت ست گردد . اصطلاح هیت شدن نخ به معنی فرآیند بخار دهی به الیاف تابیده شده است با این عمل کیفیت نخ بسیار بالا می رود و همچنین راندمان تولید یک دستگاه تولید فرش ماشینی را نیز افزایش می دهد به همین دلیل تولید کنندگان نیز از این مرحله استقبال می کنند . هیت ست کردن حتی برای ماشین آلات بافندگی جدید نیز یک الزام به حساب می آید . به خاطر سرعت بالای تولید با دستگاه های جدید مقاومت نخ ، بسیار اهمیت دارد زیرا باید الیافی استفاده شود که در طول بافت پارگی نداشته باشد .

مزایای نخ اکرولیک باعث انتخاب این نخ برای بافت فرش نمازخانه می شود ، مزایای مثل عدم پرز دهی و تثبیت رنگی بالا ، حالت پفکی بودن نخ که باعث می شود فرش زیر دست نرم تری داشته باشد ، و دانه دانه شدن گره ها در فرش بافته شده و تشخیص سر نخ ها در فرش سجاده تولید شده است

نخ پلی استر :

یکی از انواع نخ است که بعد از اکرولیک نخی مرغوب برای بافت فرش سجاده محسوب می شود مزایای نخ پلی استر در درجه اول ارزانتر بودن این نخ نسبت به اکرولیک است و در درجه بعدی رنگ پذیری بهتر و عدم پرز دهی آن است.

نخ BCF :

نخ bcf  و نخ p.p  از دیگر الیاف مصرفی هستند اما به خاطر اینکه زود تغییر شکل می دهد برای مکان هایی که پاخور زیادی دارند از جمله فرش مسجدی توصیه نمی شود .

شانه فرش سجاده ای:

همان طور که می دانید هر چه تعداد شانه یک فرش بالاتر باشد فرش مرغوب تر خواهد بود وهمچنین قیمت بیشتری خواهد داشت و هرچه شانه های یک فرش بیشتر باشد فرش ریز بافت تر و دستبافت گونه خواهد بود و همچنین هر چه تعداد شانه بالا باشد مصرف الیاف در سجاده فرش بالا خواهد رفت و در نتیجه روی افزایش قیمت فرش ماشینی سجاده ای تاثیر مستقیم دارد . عموما سجاده فرش ها را سه مدل ۴۴۰ شانه ، ۵۰۰ شانه ، ۷۰۰ شانه تولید می کنند .

تراکم سجاده فرش:

شانه و تراکم رابطه مستقیم دارند به این صورت که با بالا رفتن شانه فرش ، تراکم آن نیز بالا خواهد رفت . به تعداد گره هایی که در یک متر طولی فرش وجود دارد تراکم می گویند . تراکم فرش سجاده نیز دقیقا به این صورت خواهد بود هر چه تراکم فرش سجاده بالاتر باشد فشردگی آن بیشتر است و در نتیجه قیمت فرش سجاده ای مسجد بالاتر خواهد رفت . اغلب تراکم های سجاده فرش ۱۰۰۰ ، ۹۰۰ ، ۲۵۵۰ است .

دستگاه سجاده باف :

برای بافت فرش ۴۴۰ شانه از دستگاه ASR  استفاده می شود وسجاده فرش ۵۰۰ شانه را با دستگاه تکسیما تولید می کنند و سجاده فرش ۷۰۰ شانه را دستگاه HCP  (شونهر و وندویل ) تولید می کند .

وزن فرش ماشینی سجاده:

هرچه که تعداد شانه و تراکم فرش سجاده بالاتر باشد مسلما وزن بیشتری خواهد گرفت و براحتی پاره نخواهد شد.

کیفیت آهار سجاده فرش :

هرچه کیفیت آهار فرش سجاده ای مناسب تر باشد استحکام و مقاومت فرش بالاتر خواهد بود.

تمامی موارد ذکر شده، مستقیما بر روی قیمت نهایی سجاده فرش تاثیر می گذارد.

به عنوان مثال : فرش سجاده ۵۰۰شانه با تراکم ۱۰۰۰در شرکتی ۹۹۰۰۰ تومان در هرمتر مربع به فروش می رسد. در شرکتی دیگر با همین مشخصات ۸۹۰۰۰ تومان.

چیزی که مد نظر است کیفیت کار است. به طور معمول ۹۹%ویژگی های یک سجاده فرش در درون آن نهفته شده و دیده نمی شود .

تاثیر متراژ:

مسلما هر چه متراژ سفارش داده شده بیشتر باشد قیمت فرش محرابی مشهد نیز بیشتر می شود چرا که واحد محاسبه قیمت فرش مسجدی متر می باشد و به ازای هر متر محاسبه می شود.

 تاثیر اسم و برند بافت فرش محرابی:

بعضی از کارخانجات تولید فرش و سجاده فرش در سطح ایران بسیار معتبر می باشند و دلیل این اعتبار کیفیت بالای سجاده فرش و فرش ماشینی آن ها می باشد از جمله این کارخانجات در شهر فرش کاشان و مشهد و یزد متمرکزند مانند: فرش سجاده ای ستاره کویر یزد , فرش محرابی مشهد , سجاده فرش مناجات کاشان

بنابراین این کارخانجات بدلیل سجاده فرش محرابی درجه یک خود قیمت بالاتری نیز روی سجاده فرش می گذارند و اعتبار به سجاده فرش می بخشند.

تاثیر حمل و نصب بر قیمت فرش محرابی:

با توجه به مکان حمل سجاده فرش و نیز نصب تخصصی سجاده فرش هزینه های جانبی سجاده فرش نیز افزایش می یابد

اما شرکت سجاده فرش مناجات جهت کم کردن هزینه های ممکن برای شما عزیزان به ازای هر متراژی که سجاده فرش خریداری کنید تخفیفات ویژه ای در حمل و نصب فرش محرابی برای شما عزیزان لحاظ می کند.

طرح و رنگ فرش سجاده ای:

رنگ و طرح نقشه سجاده فرش در قیمت آن تاثیری ندارد و فقط تعداد رنگ در قیمت سجاده فرش کاشان موثر است مثلا قیمت سجاده فرش ۷۰۰ شانه ۸ رنگ از قیمت فرش سجاده ای ۱۰ رنگ کمتر است . تعداد رنگ در قیمت فرش سجاده ای باعث افزایش است و نه رنگ بندی محصول مثل زمینه سرمه ای ، کرم و لاکی

نکته : یک راه کار برای کاهش قیمت فرش سجاده ای نمازخانه حذف واسطه ها و خرید اینترنتی فرش سجاده ای از سایت تولید کننده سجادده  است . خرید مستقیم از درب کارخانه تاثیر چشمگیری در کاهش قیمت فرش محرابی مشهد دارد.

همچنین بررسی کنیـد!

فرش سجاده ای برای مسجد

فرش سجاده ای برای مسجد

مشخصات فنی فرش سجاده ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *