نو کردن سجاده فرش

نو کردن سجاده فرش

نو کردن فرش سجاده ای:

زمانی سجاده فرش شما آنقدر کثیف است که دیگر حتی با جارو کردن به سجاده فرش اولیه خود بر نمیگردد در این زمان شما با استفاده از راه های پیشنهادی شرکت سجاده فرش مناجات می توانید سجاده فرش خود را تا هشتاد درصد به شکل اولیه برگردانید.

یک راه این است که شما سجاده فرش را به قالیشویی بدهید اما  اگر فرصت کمی داشتید و خواستید هرچه سریعتر فرش سجاده را تمیز کنید به روش های زیر عمل کنید:

• مطمئن شوید که رنگ های بکار رفته در سجاده فرش پخش نمیشود؟

 با یک حوله کوچک که به مایع تمیز کننده آغشته است قسمت کوچکی از سجاده فرش را که دیده نمی‌شود را با نگه داشتن حوله روی آن امتحان کنید. اگر رنگ‌ها به حوله منتقل نشده بود می‌توانید کارتان را شروع کنید.

• ابتدا سجاده فرش را خوب جارو کنید و لکه‌های روی آن را پاک نمایید

در مورد انواع لکه های روی فرش ماشینی و سجاده فرش در چندین مقاله صحبت کردیم:

پاک کردن انواع لکه روی فرش سجاده ای:

• قبل از استفاده از شامپوی فرش از محلول های طبیعی استفاده کنید:

روش های طبیعی تمیز کردن فرش نمازخانه را امتحان کنید از جمله:

محلول جوش شیرین ، نمک ، سرکه و آب

محلول آب ، پراکسید هیدروژن و بوره

• قبل از استفاده از شامپوی فرش روش استفاده از آن را دقیق بخوانید.

سجاده فرش را زیاد به شامپو فرش آغشته نکنید چرا که شامپو فرش بدلیل تمیز کنندگی بالای آن اسیدی است و ممکن است رنگ و روی سجاده فرش را ازبین ببرد

شامپو فرش را به آرامی و با یک کیسه نه برس روی سجاده فرش بکشید تا خاب سجاده فرش از بین نرود.

• اقدام پس از شامپو فرش کشیدن:

پس از شامپوی فرش، کشیدن حوله نمدار روی فرش سجاده را فراموش نکنید.

• خشک کردن سجاده فرش:

تا زمان خشک شدن سجاده فرش اصلا روی فرش نمازخانه رفت و آمد نکنید

مشکلات خاص سجاده فرش:

• اگر سجاده فرش شما لکه ای داشت که با هیچ روشی پاک نشد دو راه وجود دارد:

یک: اینکه به شرکت سجاده فرش مناجات مراجعه کنید و یک سجاده فرش جایگزین آن کنید ( خوشبختانه سجاده فرش ها بصورت محراب تک نفره بهم وصل اند و براحتی می توانید سجاده فرش را جدا کنید و یک سجاده فرش نو جایگزین آن کنید)

دو: اگر فرصت نداشتید سجاده فرش نو خریداری کنید سعی کنید فرش سجاده ای را با یک پایه میز یا صندلی و یا کتابخانه پنهان کنید.

• از بین رفتن رنگ سجاده فرش:

 اگر به خاطر پاک کردن یک لکه مقداری از رنگ سجاده فرشتان کم رنگ شده است مقداری رنگ اکرولیک یا جوهر رنگ مورد نظر را با احتیاط روی پرز‌های فرش سجاده ای بچکانید.

• تو رفتگی پرز های فرش سجاده:

اگر پرزهای قسمت هایی از فرش مسجدی به خاطر قرار گرفتن طولانی مدت پایه‌های وسایلتان دچار تورفتگی شده است با حفظ فاصله اتوی بخار خود را روی محل بگیرید و اگر جنس پرزهای سجاده فرشتان مواد مصنوعی است مراقب آب شدن آن باشید.

• کوتاه شدن و کم شدن چله فرش سجاده ای:

اگر چله‌های سجاده فرشتان کوتاه شده و یا از بین رفته اند سعی در بیرون کشیدن آن نکنید، زیرا به فرش سجاده ای آسیب می‌رسد بلکه آن‌ها را با قیچی هم اندازه کنید.

• سوختگی سجاده فرش:

 اگر قسمت کوچکی از فرش مسجد شما سوخت، پرزهای سوخته شده را بچینید. سپس مقداری چسب را به کف سجاده فرش و محلی که سوخته است بمالید. مقداری پرز را از فسمتهای دیگر سجاده فرش بطور نا محسوس بردارید و روی چسب بگذارید. محل سوخته شده کمتر به چشم می‌آید.

تمام روش های ذکر شده علاوه بر سجاده فرش برای فرش ماشینی ، موکت سجاده ای و گلیم فرش نیز صدق میکند.

به هر حال امیدواریم با استفاده از این روش‌ها بتوان از دور ریختن فرش و سجاده فرش و پرداخت پول برای جایگزین کردن فرش جدید و سجاده فرش جدید جلوگیری نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *