ده نکته طلایی انتخاب سجاده فرش اصل

انتخاب سجاده فرش

چرا انتخاب سجاده فرش اصل مهم است؟

انتخاب سجاده فرش نسبت به انتخاب فرش مهمتر تلقی می شود و با وسواس بیشتری آن را باید خریداری نمود

چرا که سجاده فرش ها را اولا به صورت عمده و در متراژ بالا خریداری می کنند دوما سجاده فرش ها در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد مفروش می شود و باید کیفیت بالایی داشته باشد.

بنابراین در سجاده فرش هم قیمت مهم است و هم کیفیت

ما در این مقاله راز ها و نکاتی از سجاده فرش را خدمت شما عزیزان ذکر میکنیم که خریدی مقرون به صرفه و بسیار مطمین از نظر کیفیت داشته باشید

اگر خریداران این اطلاعات را قبل از خرید دانسته و نسبت به تکمیل آگاهی خود در مورد خرید سجاده فرش های ماشینی مختلف اقدام نمایند دیگر نگرانی بابت تقلب ، خرید سجاده فرش غیر اصل ، خرید محصولی نا مربوط به دکوراسیون مسجد یا حسینیه نخواهند داشت.

و اما ذکر نکات اصولی برای انتخاب سجاده فرش اصل:

نکته اول:

نکته اول بی شک به جنس و کیفیت بافته مربوط می شود . امروزه بهترین نخ موجود در بازار که در بهترین فرش های ماشینی بکار می رود ، الیاف اکریلیک هیت ست می باشد . الیاف اکرولیک هیت ست مقاومت زیادی در برابر ، نور خورشید ، گرما ، گرد و غبار ، شست و شو و … دارد .

 برخی از تولید کنندگان فرش های ماشینی ونیز سجاده فرش ماشین را با الیافی از اکرولیک تولید می کنند که در خود اندکی ناخالصی از جنس های پلی استر یا پلی پروپلین دارد که با کمی دقت قابل شناسایی است .

 برای تشخیص سجاده فرش های اکرولیک صد در صد خالص از سجاده  فرش های غیر اکرولیک یا اکرولیک ناخالص باید توجه نمایید که محصولات اکریلیک بوی مواد نفتی و پلاستیکی نمی دهند و نسبت به الیاف پلی استری و پلی پروپلین نرمی و لطافت بیشتری دارند . فرش های محرابی اکرولیک هیت ست می توانند دما و حرارت یک اتوی داغ یا قابلمه داغ را حدود چند دقیقه ای بدون آسیب تحمل نمایند و رنگ درخشان و براق آن ها با گذر زمان از بین نخواهد رفت .

نکته دوم:

سجاده فرش های ماشینی موجود در بازار انواع مختلفی داشته که یکی از تقسیم بندی ها به محصولات ۵۰۰ شانه ، ۷۰۰ شانه ، ۱۰۰۰ شانه ، ۱۲۰۰ شانه و اخیرا ۱۵۰۰ شانه دسته بندی می کند . همچنین تراکم های موجود شامل ۱۰۰۰ گره طولی ، ۱۲۰۰ گره طولی ، ۱۴۰۰ گره طولی ، ۱۷۰۰ گره طولی ، ۲۰۰۰ گره طولی ، ۲۵۵۰ گره طولی ، ۲۷۰۰ گره طولی ، ۳۰۰۰ گره طولی و ۳۶۰۰ گره طولی می گردد .

در این نکته قصد داریم در مورد زیبایی و کاربرد بر اساس شانه و تراکم نظراتی ارائه دهیم

اگر شانه فرش سجاده ای افزایش یابد فرش سجاده ای حالت فرش دستباف گونه بخود میگیرد و رنگ و شانه  ظاهر فرش محرابی را زیبا می کند.

اما اگر تراکم فرش سجاده ای بالا رفت کیفیت سجاده فرش را بالا برده و فشردگی و ضخامت فرش مسجد را افزایش می دهد.

نکته سوم:

تنوع سجاده فرش ها چه از نظر طرح و رنگ و چه از نظر کیفیت مشتریان را دچار سردرگمی میکند بخصوص اخیرا که سجاده فرش یا فرش ماشینی قیمت مناسب از کشور های همسایه مانند ترکیه و بلژیک روانه بازار شده است.

پیشنهاد ما این است شما عزیزان به طور مستقیم با کارخانه فرش و سجاده فرش مذاکره داشته باشید و از نزدکی در روند کیفیت نخ سجاده فرش نوع دستگاه سجاده باف قرار بگیرید.

نکته چهارم:

دوخته شدن چرپ در حاشیه سجاده فرش علاوه بر نشان دادن اصالت سجاده فرش ، باعث می گردد فرش سجاده ای شما سر نخورد و لوله نشود و دچار پارگی زودرس نشود

نکته پنجم:

اصطلاحاتی در بازار فرش رواج یافته است که گاها از دایره لغات خریداران خارج است برای مثال منظور از فرش دستبافت گونه محصولاتی هستند که دارای شانه و تراکم بالا بوده و زیبایی و ظرافت بافتی شبیه به فرش های دستبافت دارند . در سجاده فرش نیز بهمین شکل عمل می شود هرچه شانه و تراکم افزایش یابد سجاده فرش حالت دستباف گونه به خود میگیرد

نکته ششم:

رعایت طرح و رنگ سجاده فرش و زیبایی نیز بسیار حائز اهمیت است.

ابتدا فضای مفروش شدن سجاده فرش را در اختیار ما بگذارید تا کارشناسان طراحی ما طرح و رنگ های متناسب با دکوراسیون و فضای مسجد و حسینیه را خدمت شما عزیزان معرفی نمایند.

فضاهای کوچک را با طرح های ساده و روشن پر کنید و فضاهای بزرگ با طرح هایی تجملی و تیره تر زیباتر می شوند

نکته هفتم:

توجه به سبک و سیاق و ملیت و سلیقه مکان مفروش شدن سجاده فرش بسیار مهم است.

بعنوان مثال باید در نظر گرفت مکان مفروش شدن سجاده فرش در ایران می باشد یا در کشورهای عربی

ایانیان بیشتر ظرح های محرابی را می پسندند ولی اعراب طرح های تشریفاتی ساده تر را بیشتر استقبال می کنند

نکته هشتم:

همان اندازه که خرید اصولی سجاده فرش مهم است نصب فرش سجاده ای مهمتر می باشد. چرا که اگر توسط افراد مبتدی سجاده فرش مفروش گردد و کاملا زوایا را پر نکند ، این فرش مسجد مدام حرکت خواهد کرد و خیلی زود پاره خواهد شد.

هر شرکت تولیدی سجاده فرشی نصاب حرفه ای سجاده فرش خود را دارد که در محل مفروش کردن سجاده اعزام می نماید و سجاده فرش را دقیق و کیپ تا کیپ مسجد برش داده و زیگزاگ و دور دوزی می نماید

نکته نهم:

ازین مرحله به بعد به مشتری بر می گردد که بتواند از سجاده فرش بخوبی نگه داری کند.

هرچند شما عزیزان سجاده فرش درجه یک خریداری کنید اما نتوانید بخوبی تمیز کنید نتوانید بخوبی نگه داری کنید مطمئنا به زودی از بین خواهد رفت.

پس سجاده فرش را نیز مانند فرش ماشینی منزل خود بخوبی نگه داری و تمیز کنید بخصوص اینکه سجاده فرش براحتی کثیف می شود و در معرض الودگی می باشد با وسواس بیشتری تمیز نمایید.

نکته دهم:

تاکید و باز تاکید که حتما سجاده فرش را از تولیدی خریداری نمایید تا بتوانید صد در صد به کیفیت اطمینان کنید همچنین قیمت به قیمت درب کارخانه خریداری نمایید.

شرکت سجاده فرش مناجات تولیدی سجاده نماز در شهر فرش کاشان با سابقه بیش از یک دهه فروش فرش سجاده ای می باشد.

تماس مستقیم با شرکت سجاده فرش مناجات:

۰۹۱۳۱۶۳۰۱۲۰

۰۳۱-۵۴۷۵۰۳۷۱

همچنین بررسی کنیـد!

انواع فرش مسجد

سجاده مسجد را بشناسیم

انواع سجاده مسجد شامل موکت ها , گلیم ها و انواع فرش های ماشینی و سجاده ای مسجد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *