معرفی سجاده فرش طرح تشریفاتی:

سجاده فرش طرح تشریفاتی

فرش سجاده ای تشریفاتی:

طرح تشریفاتی سجاده فرش ها قطعا بهترین انتخاب برای امام زاده ها , برای مصلی ها و برای حسینیه محسوب می شوند.

چرا که این نوع سجاده فرش بدلیل طرح ساده آن و نداشتن نقش محراب مناسب مکان هایی مصل امام زاده و مکان های متبرک مثل حسینیه می باشد.

ابتدا توضیح مختصری در مورد سجاده فرش طرح تشریفاتی می دهیم و بعد نحوه سفارش این نوع سجاده فرش را خدمت شما عزیزان بیان می کنیم:

رنگ بندی سجاده فرش طرح تشریفاتی:

آبی ، سبز ، روناسی ، قرمز ، مشکی ، گردوئی

البته رنگ پر فروش این فرش سجاده ای آبی و سبز می باشد.

کیفیت بافت فرش سجاده طرح تشریفات:

۴۴۰ شانه ، ۵۰۰ شانه ، ۷۰۰ شانه و طرح ۷۰۰ شانه

در مقاله کیفیت بافت سجاده فرش را با جدول خدمت شما عزیزان ذکر کردیم:

کیفیت سجاده فرش

طرح این نوع سجاده فرش بدون نقش محراب و با تکرار لوزی در کل سجاده فرش می باشد و نوارهای سجاده فرش جای مهر روی فرش سجاده می باشند.

نکته: متراژ های بالا نیز شامل رنگ بندی فوق می شوند و محدودیت رنگ بندی حتی در متراژ های بالا نداریم.

نخ سجاده فرش طرح تشریفاتی:

نخ پلی استر , ورژن , تک نخ , اکرولیک

نکته: بهترین کیفیت نخ سجاده باف همان نخ اکرولیک هیت ست شده است که پرزدهی ندارد و ماندگاری بسیار بالایی دارد.

قیمت سجاده فرش طرح تشریفات شرکت مناجات به چه صورت می باشد؟

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که بدانید قیمت فرش سجاده ای تشریفاتی کاشان بر اساس هر متر مربع محاسبه می شود و نه متر طول.

اما برای محاسبه ی قیمت هر متر مربع فرش بدون محراب برای حسینیه و امام زاده عوامل زیادی دخیل هستند:

تعداد شانه و تراکم:

به گره های در عرض فرش تشریفاتی شانه می گویند و به تعداد پودهای در طول سجاده فرش تراکم گفته می شود.

پس هر چقدر شانه و تراکم در فرش سجاده ای بالاتر باشد، فرش بدون محراب سنگین تر، تو پر تر، دارای رخ زیباتر و همچنین دوام بیشتری خواهد بود که در نتیجه قیمت بالاتری هم دارد.

جنس نخ فرش تشریفاتی برای امام زاده و حسینیه:

در حال حاضر بافت سجاده فرش کاشان با ۴ نوع جنس نخ متداولتر می باشد:

۱٫ جنس نخ اکریلیک:

قطعا بهترین جنس نخ برای بافت فرش حسینیه و امام زاده، نخ اکریلیک است که دارای نرمی و انعطاف خاصی بوده و کاملا مناسب برای نمازگزاران می باشد؛ قابل ذکر است که این نوع گران قیمت ترین جنس نخ است.

به خاطر شباهت برخی از خواص ظاهری الیاف اکریلیک به پشم، به آن پشم مصنوعی هم می گویند.

نکته: دقت داشته باشید که کارخانه سجاده فرش مناجات از نخ ۱۰۰% اکریلیک هیت ست شده برای فرش‌های ۷۰۰ شانه استفاده می کند و بدون هیچ گونه پرزی می باشد.

۲٫ جنس نخ پلی استر:

این الیاف که به آن ها ابریشم مصنوعی هم گفته می شود، ارزانترین جنس نخ در بافت فرش سجاده ای تشریفاتی هستند؛ فرش محرابی با جنس پلی استر کمی زمخت بوده و پس از حدود ۱ سال رفت و آمد روی آن، همانند موکت و یا گلیم کوبیده می گردد و به طور کلی انعطاف پذیری و نرمی جنس اکریلیک را ندارد.

۳٫جنس نخ ورجین در فرش تشریفاتی برای امام زاده و حسینیه:

این نوع نخ که به تازگی وارد صنعت بافت سجاده فرش کاشان شده، ظاهری شبیه به اکریلیک ولی خواصی همانند پلی استر دارد یعنی بعد از مدتی کوبیده می شود. قیمت این نوع نخ در مقایسه با اکریلیک بسیار ارزانتر و در مقایسه با پلی استر قدری گرانتر می باشد.

نکته: دقت داشته باشید که برخی از افراد سودجو، ممکن است که این نوع از نخ را به جای اکریلیک بفروشند و شما می توانید با آزمایش یک نمونه از آن در آزمایشگاه های نساجی از جنس واقعی مطمئن شوید.

۴٫ جنس نخ تک نخ برای فرش مسجدی تشریفاتی:

این نخ ترکیب دو نخ پلی استر و اکرولیک می باشد بعنوان مثال قسمت جامهری را با نخ اکرولیک بافت می زنند و سایر قسمت ها را با نخ پلی استر بافت می زنند.

هزینه ی حمل و نصب:

این هزینه هم که باید به عنوان هزینه ی پس از بافت سجاده فرش تشریفاتی در نظر گرفته شود؛ معمولا برای متراژهای بالا، شرکت سجاده فرش مناجات هزینه های مربوط به نصاب را می پردازد و هزینه ی حمل هم بستگی به شهر مقصد خواهد داشت.

سجاده فرش حسینیه طرح مکی در چه ابعادی بافته می گردد؟

نکته: دقت داشته باشید وقتی که یک نقشه به دستگاه بافت سجاده داده می شود، آن نقشه در ۴ رول و به طول مورد نیاز بر اساس متراژ مسجد یا نمازخانه بافته می شود.

چگونه می توان این طرح فرش سجاده ای تشریفاتی را سفارش داد؟

قبل از هر چیز خاطر نشان کنم که شرکت سجاده فرش مناجات تولید کننده مستقیم سجاده نماز می باشد و سجاده فرش را بدون واسطه به دست شما عزیزان می رساند.

شما می توانید مستقیم به کارخانه بیایید و نمونه رول های بافته شده را از نزدیک ببینید و همچنین نحوه ی بافت سجاده را مشاهده کنید؛ ولی اگر فرصت بازدید از کارخانه را ندارید می توانید از هر جای ایران  و یا از طریق فروش اینترنتی فرش سجاده ای مناجات یا شبکه های اجتماعی سجاده فرش مناجات سفارش خود را ثبت کنید:

Telegram

نحوه سفارش سجاده فرش:

    گام اول: یک نقشه ی ساده مانند عکس زیر از مسجد یا نمازخانه ی خود بکشید و برای ما ارسال کنید تا متراژ دقیق و میزان پرتی سجاده فرش توسط کارشناسان ما محاسبه شود:

    گام دوم: طرح فرش محرابی و یا فرش تشریفاتی خود را از سایت و یا کانال زیر انتخاب کنید و برای ما ارسال کنید.

    گام سوم: پس از مشخص شدن متراژ و طرح فرش حسینیه، شما باید مبلغی را به عنوان بیعانه پرداخت کنید تا سفارشتان ثبت نهایی شده و وارد صف بافت شود.

    به محض آماده شدن، با هماهنگی با هیات امنای مسجد، سجاده فرش ها به همراه نصاب به مکان متبرکه ی مورد نظر فرستاده می شوند تا عملیات نصب نهایی صورت بگیرد.

   تسویه ی نهایی مبلغ باقیمانده در محل و به وسیله ی نصاب یا نماینده ی شرکت انجام می گیرد.

سوال: چگونه مطمئن شویم که بافت فرش تشریفاتی طرح مکی برای امام زاده و حسینیه طبق فاکتور صورت گرفته است؟

پاسخ: شما می توانید فرش سجاده ای محرابی و یا تشریفاتی را هر زمان که خواستید به آزمایشگاه نساجی ببرید تا روی آن آزمایش کامل صورت بگیرد؛

در صورتی که آزمایشگاه معتبر نساجی هر یک از ۳ مورد (تعداد شانه، تعداد تراکم و جنس نخ) را مغایر با اطلاعاتی دانست که شرکت سجاده فرش مناجات در فاکتور برای شما قید کرده است، مبلغتان باز گردانی شده و فرش نیز به مسجد و یا نمازخانه هدیه می گردد.

برای دیدن سایر رنگ بندی سجاده فرش تشریفاتی به لینک زیر بروید:

سجاده فرش طرح تشریفات

همچنین بررسی کنیـد!

انواع فرش مسجد

سجاده مسجد را بشناسیم

انواع سجاده مسجد شامل موکت ها , گلیم ها و انواع فرش های ماشینی و سجاده ای مسجد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *