صفر تا صد تولید سجاده فرش

صفر تا صد تولید سجاده فرش

سفارش فرش سجاده ای توسط مشتری

یک مشتری قبل از هر چیز میخواهد بداند سجاده فرشی که میخرد چه ویژگی هایی دارد؟ شاخصه بارز یک سجاده خوب چیست؟

  • از قیمت فرش سجاده ای مسجدی پرس و جو میکند و نحوه پرداخت خود را بیان می کند
  • در خواست ارسال نمونه سجاده فرش می کند تا سجاده فرش سفارشی خود را از نزدیک ببیند و یا اینکه  با حضور در کارخانه تمامی مراحل بافت یک سجاده را از نزدیک میبیند.
  • طرح و رنگ فرش مسجد خود را انتخاب میکند و یا از ما درخواست طرح جدیدی دارد به طور مثال بعضی از افراد سجاده فرشی را دیده اند و طرح آن را پسندیده اند و دوست دارند برایشان طراحی کنیم و یا اینکه دوست دارند در همین طرح های موجود تغییراتی انجام شود.
  • حتی بعضی از مساجد و ارگان های دولتی دوست دارند که لوگو شرکت و یا اسم مسجد، بر روی سجاده ها بافته شود.

طراحی سجاده فرش سفارشی

پس از تأید طرح ، انجام پیش پرداخت، قرار داد تنظیم و طی دو نسخه یکی نزد فروشنده و دیگری به خریدار تحویل داده می شود و تمامی شرایط در آن ذکر میشود به طور مثال زمان تحویل محموله، مشخصات سجاده فرش و خریدار(چه شخص حقیقی باشد چه شخص حقوقی که همان نام مسجد و ارگان می شود) .

هزینه ای حمل و نصب و یک سری شرایط خاص دیگر که فی مابین تهیه و تنظیم و در قرار داد قید می شود . همه اینها از مراحل پیش تولید محسوب می شود.

تولید سجاده فرش توسط دستگاه سجاده باف

پس از اینکه طرح توسط مشتری انتخاب شد و یا اینکه طرح جدید توسط طراحان مجربِ شرکت سجاده فرش مناجات طراحی شد مجددأ برای مشتری ارسال می شود و پس از تأیید طرح، طرح برای بافت به قسمت تولید فرستاده می شود و مراحل بافت آن شروع می شود .

پس از اتمام  بافت سجاده فرش ها به قسمت آهار و تکمیل فرستاده می شود و مراحل پایانی را درآنجا سپری می کند و  ما مشتری را از تمام مراحل تولید در جریان می گذاریم.

حمل سجاده فرش

حمل سجاده فرش به سرتاسر ایران و جهان

سجاده فرش ها پس از خروج از بخش تولید کارخانه،  با توجه به آدرس محل مورد نظر ، همراه با تیم نصاب به محل ارسال می شود .لازم به ذکر است هزینه ی حمل به طور معمول با توجه به نرخ مصوب باربری محاسبه می شود.

لازم به ذکر است اگر فروش اینترنتی فرش سجاده ای انجام دهید شرکت سجاده فرش مناجات در هزینه حمل سجاده فرش تخفیفات ویژه قرار می دهد

همچنین با توجه به متراز خریداری شده شما عزیزان روی هزینه حمل تخفیف می خورد.

نصب سجاده فرش

خرید فرش سجاده با کیفیت مناسب ، تنها یکی از پارامترهای کلیدی در انتخاب موفق فرش سجاده می باشد . نصب دقیق و با کیفیت فرش سجاده ای نیز گامی موثر در خرید بهینه فرش های سجاده ای و افزایش طول عمر سجاده فرش می باشد .

 فرآیند جامع نصب ، برش و دوردوزی فرش های سجاده ای را می توان به شرح زیر بیان نمود :

۱- تعیین جهت قبله جهت مفروش نمودن فرش سجاده:

اولین اقدام نصاب فرش سجاده قبل از مفروش نمودن نمازخانه ، تعیین جهت قبله با قبله نما می باشد . به گونه ای که می توان گفت چنانچه نصاب پس از مفروش نمودن فرش سجاده متوجه اشتباه در تعیین جهت قبله گردد ، در این حالت دو مشکل ممکن است به وجود آید :

الف : کوتاه شدن اندازه رولها

ب: افزایش ضایعات و پرت ناشی از نصب

۲- مفروش نمودن فرش سجاده

در هنگام مفروش نمودن فرش سجاده ای در نمازخانه یا مسجد می بایست دو نکته اساسی را مد نظر داشت :

الف : سطح مسجد یا نمازخانه

در برخی از نمازخانه ها ، سطح نمازخانه با موکت سجاده ای مفروش شده است . چنانچه فرش سجاده ای خریداری شده از کیفیت عالی برخوردار بوده و سنگین باشد ، پیشنهاد می گردد موکت را از سطح نمازخانه جمع و فرش سجاده روی زمین یا کف پهن گردد و دلیل آن این است که هنگامی که فرش سجاده روی موکت نصب می گردد ، احتمال چروک شدن و جمع شدن فرش سجاده بسیار زیاد می باشد .

ب : روش نصب فرش سجاده :

فرش های سجاده ای را می توان به دو روش آجری و موازی نصب نمود .

در روش موازی ستوان های فرش سجاده در تمامی ردیف ها دقیقا مقابل یکدیگر قرار می گیرند ولی در روش آجری ستون سجاده ردیف بعدی در روبروی نقطه وسط سجاده ردیف قبلی قرار می گیرد .

پیشنهاد می گردد از روش آجری استفاده گردد بدلیل اینکه احتمال برخورد نمازگزار در ردیف بعدی با نمازگزار ردیف قبلی برابر صفر است ولی در روش موازی امکان برخورد نمازگزاران در صفوف نماز بسیار زیاد می باشد .

صفر تا صد تولید سجاده فرش

۳-برش فرش سجاده:

از عوامل تاثیرگذار در ارتقای کیفیت برش فرش سجاده می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

الف : برش دقیق دور ستون های نمازخانه یا مسجد و چرخاندن سجاده به دور ستون با زاویه مناسب

ب : برش کناره ها و حاشیه دیوارها بدون هرگونه انحراف و اضافی گذاشتن فرش سجاده بر روی لبه دیوار

۴- دوردوزی و زیگزاگ نمودن رولهای فرش سجاده ای

آخرین پارامتر موثر بر کیفیت و زیبایی نصب فرش سجاده ای ، دوردوزی کامل و بدون نقص فرش ها می باشد .دوردوزی و زیگزاگ فرش های سجاده می بایست به طور توپر و بدون هیچگونه فاصله بین خطوط نخ زیگزاگ باشد . به نحوی که رنگ نخ زیرین از نخ زیگزاگ بیرون نزند و زیبایی فرش سجاده حفظ گردد.

راه های ارتباط با شرکت سجاده فرش مناجات:

کارخانه سجاده باف مناجات: ۵۴۷۶۰۷۰۰-۰۳۱

نمایشگاه سجاده فرش مناجات: ۵۴۷۵۰۳۷۱-۰۳۱

مدیریت شرکت سجاده فرش مناجات ( آقای یوسفیان ) : ۰۹۱۳۱۶۳۰۱۲۰

میر فروش شرکت سجاده فرش مناجات: ۰۹۱۳۳۶۱۱۷۳۹

همچنین بررسی کنیـد!

فرش مخصوص نمازخانه

آشنایی با انواع فرش مخصوص نمازخانه

تنوع فرش های مخصوص نمازخانه به چند دسته تقسیم می شوند ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *