تاثیر نواسانات دلار و ارز بر قیمت سجاده فرش

تاثیر دلار و ارز بر قیمت سجاده فرش

سوالات اساسی نحوه محاسبه قیمت سجاده فرش:

  • قیمت سجاده فرش چگونه محاسبه می شود؟
  • عواملی که باعث نوسان قیمت فرش سجاده می شود چیست ؟
  • تاثیرات افزایش و کاهش دلار بر قیمت سجاده فرش به چه صورت است؟

سوالات مطرح شده تاثیر بسزایی در قیمت فرش سجاده ای نمازخانه ایفا میکنند.

عوامل تاثیر گزار بر قیمت سجاده فرش:دلار و ارز

قیمت فرش ماشینی سجاده ای بیشترین سهم تعیین کننده را در خرید فرش سجاده را دارد زیرا فروش سجاده فرش به صورت عمده است و برای مساجد واماکن مذهبی خریداری میگردد به همین علت قیمت در خرید عمده فرش ماشینی بسیار چشمگیر خواهد بود . در این مقاله بر آن شدیم پیرامون فرش سجاده و علل افزایش قیمت فرش نمازخانه صحبت کنیم .

نکاتی مثل جنس نخ فرش سجاده ، تعداد شانه و تراکم ، ابعاد سفارشی از جمله عوامل تعیین کننده قیمت فرش مشینی سجاده ای هستند که به تفضیل در مورد آن خواهیم گفت .

اما انچه که ما میخواهیم بدانیم این است که چگونه افزایش و کاهش قیمت دلار بر قیمت فرش سجاد های مسجدی تاثیر می گذارد.

نخ سجاده فرش تحت تاثیر قیمت دلار است یا خیر؟

باید ذکر کنیم که زمانی که حرف از قیمت فرش دستباف و سجاده فرش دستباف می زنیم این محصولات کاملا با ریشه و تار و پود اصیل ایرانی بافته شده اند و تماما پشم بوده که در ایران درست می شوند پس قیمت سجاده فرش دستباف تحت تاثیر قیمت دلار نمی باشد.

اما سجاده فرش ماشینی و فرش ماشینی با نخ اکرولیک بافت زده می شوند نخ های وارداتی بکار برده شده  در فرش و سجاده فرش ماشینی جوت و پلی استر و اکرولیک می باشد ککه تماما به دلار خریده می شوند.

و همانطور که گفتیم نخ اصلی ترین عامل تعیین کننده قیمت سجاده فرشم ی باشد و باید بگوییم بدون نخ اصلا محصولی بنام فرش ماشینی و سجاده فرش نخواهیم داشت.

دستگاه بافت سجاده نماز

برای بافت فرش ۴۴۰ شانه از دستگاه ASR  استفاده می شود وسجاده فرش ۵۰۰ شانه را با دستگاه تکسیما تولید می کنند و سجاده فرش ۷۰۰ شانه را دستگاه HCP  تولید می کند .که دستگاه ها تماما وارداتی و به دلار خریده می شوند.

پس همانطور که ذکر شد لیست قیمت فرش مسجدی تحت تاثیر مواد اولیه و دستگاه های سجاده فرش می باشد.

بدلیل افزایش و نواسانات قیمت دلار بازار فرش ایران نامساعد گشته و رقیب جدی همچون فرش ترکیه پا به عرصه فرش جهانی گذاشته است.

در صنعت فرش ماشینی ایران رقیبی بسیار جدی همچون ترکیه داریم که در تمامی زمینه‌ها از جمله مشارکت در نمایشگاه‌های فرش فعال‌تر از ایران شرکت می‌کنند، امنیت اقتصادی بالایی داشته و‌ نرخ سود بانکی پایینی دارند اما در ایران متأسفانه بسیاری از مشکلات بر سر راه تولیدکننده وجود دارد که به این دلیل نمی‌توان به‌صورت موفق در بحث صادرات پیش بروند.

همچنین بررسی کنیـد!

انواع فرش مسجد

سجاده مسجد را بشناسیم

انواع سجاده مسجد شامل موکت ها , گلیم ها و انواع فرش های ماشینی و سجاده ای مسجد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *