مهمترین علت بهبود اقتصاد فرش: حذف دلالان

صنعت فرش

حذف دلالان صنعت فرش:

در خرید و فروش فرش چه فرش دستباف چه فرش ماشینی و چه سجاده فرش متاسفانه چیزی که وجود داشته  وجود دلالان سودجو فرش می باشد. که آفتی برای تولید کنندگان و خریداران می باشد.

  • ابتدا بدانیم واسطه گر کیست؟
  • دلال کیست؟

واسطه گرها معمولا تعامل سازنده با شرکت های فرش دارند. ارتباط بین مشتری و تولید کننده ایجاده کرده و پورسانت ناچیزی می گیرند.

اما دلالان یشتر افراد وقتی کلمه ی دلال را میشنوند،به یاد فردی می افتند که میخواهد فاصله ای بین دو نفر ایجاد کند و از این فاصله درآمدی یا سودی به دست آورد! اما چیزی که نمیدانیم این است که این دو از هم جدا هستند! یکی نیاز بازار است و دیگری نیاز یک فرد برای کسب سود!

اگر بتوان دلالان سودجو در عرصه فرش را حذف نمود بی شک هم تولید کننده به موفقیت بیشتر و سود بیشتری میرسد و هم خریدار فرش و سجاده فرش مناسب بدون واسطه خریداری می نماید.

اگر تولید کنندگان و دلالان تعاملی فرهنگی با همدیگر برقرار نمایند و دلالان بعنوان نمایندگان فروش تولید کنندگان فعالیت نمایند و محصولات فرش را با قیمتی مناسب تر بفروش برسانند اینگونه نه بازار راکدی خواهیم داشت و نه رکود محصولی وجود خواهد داشت.

این فرهنگ سازی حذف دلالان  را باید از کجا شروع کنیم؟

  • اطلاع رسانی تولید کنندگان جهت اخذ نمایندگی به افراد
  • فرهنگ سازی در شبکه های مجازی و صدا و سیما
  • گسترش شبکه های مجازی و سایت های فروش وابسته به تولید کنندگان
  • اتحادیه فرش اقدام به اخذ مجوز فروش فرش به افراد نماید.
  • بی شک بهترین راه برای حذف دلالان بازاریابی موثر تولید کنندگان فرش در کل کشور و نیز در کشورهای همسایه می باشد.

حذف دلالان فرش دستباف

این توسعه حذف دلالان نه تنها در فرش ماشینی و سجاده فرش ماشینی بلکه در فرش دستباف نیز باید خود را نشان دهد به این صورت که فرش دستباف ایرانی که هنر مردمان زحمت کش می باشد به طور مستقیم با خود خریدار سرو کار داشته باشند و باز این مورد نیاز به همکاری اتحادیه فرش دستباف می باشد که دلالان خرید فرش دستباف را از میان بردارد و راهی پیشنهاد دهد که خریدار با خود بافنده فرش دستباف سرو کار داشته باشد.

دلالان بیش از همه به بافندگان فرش دستباف آسیب وارد می کنند چرا که بافندگان فرش دستباف اغلب قشر کشاورز بوده و از بازار فرش و فروش فرش اطلاعاتی ندارند و دلالان فرش های دستباف که هنر دست مردمان زحمت کش می باشد به قیمت های بسیار کم خریداری کرده و با قیمت های گزاف به فروش می رسانند

به امید روزی که با مشارکت اتحادیه فرش و سایر محصولات واسطه گرهای سودجو و دلالان از میان برداشته شوند و بتوانیم گامی رو به جلو در جهت اقتصاد کشور بر داریم.

همچنین بررسی کنیـد!

قیمت فرش ماشینی

هر آنچه باید در مورد قیمت فرش ماشینی بدانید

قیمت فرش ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که ازجمله آن می توان به شانه و تراکم و جنس نخ فرش اشاره کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *