قیمت فرش های محرابی

قیمت فرش های محرابی

ابتدا با تاریخچه ی فرش محرابی باید آشنا شویم:

سجاده یا همان جانماز نوعی فرش می باشد که مسلمانان روی آن نمازهای واجب خود را ادا می کنند.

تاریخچه جانماز به زمانی بر می گردد که اسلام وارد سرزمین پارس شد. در صدر اسلام حضرت رسول اکرم (ص) و صحابه ایشان یا روی زمین خاکی روی زمین یا روی لیف های خشک شده خرما نماز می خواندند.

در اوایل گسترش اسلام که مسلمان ها برای نخستین بار با پدیده ای به نام فرش پارسی آشنا شدند از نماز خواندن روی فرش اکراه می کردند چون با سنت حضرت رسول و صحابه مطابقت نداشت. بنابرین بعضی از فقها حکم به تحریم و از بین بردن سجاده ها و برخی دیگر حکم به کراهت نماز روی فرش دادند.

ولی به مرور زمان و با فاصله گرفتن زمانی از دوره صدر اسلام و ورود تجملات و تولیدات جامعه ایرانی به فرهنگ عربی، فقها ناچار شدند که فرش را به عنوان جانماز بپذیرند ولی با شروطی خاص. شرط نماز خواندن بر فرش این بود که ساده باشد و هیچ شکل گل و بوته و حیوان و ساختمانی روی آن نباشد. اگر به فرش های برخی از مساجد اهل سنت بنگرید هنوز سایه ذهنیت علمای اسبق اهل تسنن را می توانید بر علمای کنونی مشاهده کنید. ولی در کشورهای اسلامی علمای روشن بین زیادی وجود دارند که برای این گونه امور کمتر به سیره خلفا و صحابه مراجعه می کنند و زیبایی و تمیزی و هماهنگی ساختار مسجد را برای جذب نمازگزار ضروری می بینند.

عوامل تاثیر گزار بر قیمت فرش های محرابی:

  • جنس نخ سجاده فرش محرابی
  • کیفیت سجاده فرش ( شانه و تراکم )
  • متراژ سجاده فرش محرابی
  • حمل سجاده فرش محرابی
  • نصب سجاده فرش محرابی
  • نوع خرید سجاده فرش محرابی
  • میزان خاب سجاده فرش محرابی
  • نوع دستگاه بافندگی

همان طور که گفتیم  نوع طرح در قیمت سجاده فرش تاثیری نداشته و فاکتورهای مهمتری چون تعداد شانه و تراکم فرش، نوع و کیفیت مواد اولیه مخصوصا نخ استفاده شده در فرش سجاده ای،میزان خاب یا ضخافت سجاده فرش و دستگاه های بافت فرش های سجاده ای در تعیین قیمت فرش سجاده ای دخیل هستند.

جنس نخ سجاده فرش محرابی:

پلی استر

ورژن

اکرولیک هیت ست شده

نوع جنس نخ:

استفاده از نخ های ۱۰۰% آکرولیک  و هیت ست شده   نسبت به نخ های پلی استر تقریبا دو برابر قیمت دارند اما در عوض حذف نخ های نامرغوب از چرخه ی تولید فرش های سجاده ای سبب کیفیت چند برابری فرش های سجاده ای و همچنین دوام و طول عمر سجاده فرش میشود.

چرا که نخ های آکرولیک نسبت به نخ های پلی استر از ساختار مولکولی مستحکمتر و لطافت بیشتری برخوردارند و به همین دلیل قیمت تولید این نخ ها در پالایشگاه نسبت به نخ های پلی استر بیشتر است و درنتیجه قیمت فرش های سجاده ای بافته شده با این نخ ها نیز بیشتر میشود.

تمامی فرش های سجاده ای در شرکت سجاده فرش مناجات با نخ های ۱۰۰% آکرولیک و هیت ست شده بافته میشوند.

کیفیت سجاده فرش محرابی:

شانه سجاده فرش : ۴۴۰ – ۵۰۰ – ۷۰۰ و طرح ۷۰۰

تراکم سجاده فرش از ۸۰۰ تا ۳۰۰۰ وجود دارد.

تعداد شانه و تراکم فرش:

فرش های سجاده ای دارای دو نوع تراکم طولی و عرضی می باشند. منظور از تراکم عرضی تعداد ریشه ها (گره رنگ) در یک متر عرض سجاده فرش بوده که با واژه ی شانه مشخص میشود و تراکم طولی تعداد ریشه ها (گره رنگ) در یک متر طول سجاده فرش است. فرشی که شانه های آن  بیشتر باشد ریز بافت تر و شلوغتراست (شبیه فرش های دستباف) اما تراکم به فشردگی فرش مربوط است هرچه تراکم فرش بیشتر باشد فرش سفت تر و سنگین تر می شود.

متراژ سجاده فرش محرابی:

معمولا هرچه متراز بیشتر باشد سجاده فرش شما گرانتر می شود.

اما شرکت سجاده فرش مناجات برای متراژ بالای سجاده فرش تخفیفات ویژه قرار می دهد

حمل سجاده فرش محرابی:

با توجه به نوع شهری که سجاده فرش را مفروش می کنند و نیز متراژ سجاده فرش کرایه حمل سجاده فرش تعیین می گردد اما شرکت سجاده فرش مناجات نصف هزینه حمل سجاده فرش را تقبل می کند.

نصب سجاده فرش محرابی:

نصب سجاده فرش محرابی بسیار مهم است اگر سجاده فرش را درست مفروش نکنید کیفیت و داوم سجاده فرش را بسیار پایین می آورید و تز عمر سجاده فرش می کاهد.

نصب سجاده فرش نیاز به نصاب تخصصی دارد که هر شرکت معتبر سجاده فرش تیم نصاب و زیگزاگ و رفو گری سجاده فرش را داراست.

نوع خرید سجاده فرش محرابی:

خرید با واسطه:

اگر از واسطه خریداری کنید صد در صد قیمت آن با خرید مستقیم از کارخانه فرق دارد. چون شما سجاده فرش را در متراژ بالا خریداری میکنید قیمت اعلام شده واسطه با شرکت سجاده فرش خیلی تفاوت دارد

حرید بدون واسطه:

خرید مستقیم از درب کارخانه یا خرید از فروشگاه اینترنتی کارخانه سجاده باف

نوع دستگاه بافندگی:

عامل موثر دیگر در تعیین قیمت فرش سجاده ای نوع دستگاه بافندگی آن می باشد. مناسب ترین دستگاه بافندگی برای بافت فرش های محرابی ۵۰۰ شانه دستگاه CRT شرکت وندویل بلژیک می باشد. مدل CRT آخرین مدل دستگاه های ۵۰۰ شانه است و همچنین مناسب ترین دستگاه برای بافت فرش های محرابی و فرش تشریفات ۷۰۰ شانه، دستگاه بافندگی HCP شرکت وندویل بلژیک می باشد.

تضمین کیفیت و قیمت سجاده فرش محرابی:

با توجه به فروش بدون واسطه ی محصولات به ویژه سجاده فرش، عمده هزینه های ناشی از خرید با واسطه حذف خواهد شد و شما میتوانید اطمینان داشته باشید که محصولی با کیفیت را از شرکت سجاده فرش مناجات  با قیمت مناسب خریداری میکنید. وجود ضمانت نامه کیفیت و خرید و فروش اینترنتی فرش سجاده ای  نیز گواهی بر تضمین قیمت فرش های محرابی خواهد بود.

راه های ارتباطی با سجاده باف مناجات

برای مراجعه به درب کارخانه تولید کننده مستقیم شرکت فرش سجاده ای مناجات در شهر سجاده فرش ایران به آدرس زیر مراجعه کنید:

آران و بیدگل – شهرک صنعتی هلال – بلوار امام علی (ع) – پلاک ۱۳۳ شماره تماس:

۰۳۱-۵۴۷۶۰۷۰۰

برای مراجعه به نمایشگاه شرکت سجاده فرش مناجات در شهر سجاده فرش ایران به آدرس زیر مراجعه نمایید:

آران و بیدگل – بلوار خلیج فارس – روبروی سازمان آب – فرش و سجاده فرش مناجات شماره تماس :

۰۳۱-۵۴۷۵۰۳۷۱

همچنین برای خرید فرش سجاده ای با مدیریت آقای یوسفیان تماس حاصل فرمایید:

 ۰۹۱۳۱۶۳۰۱۲۰

جهت مشاوره خرید و انتخاب طرح سجاده فرش با مدیر فروش خانم بزرافشان تماس حاصل فرمایید:

۰۹۱۳۳۶۱۱۷۳۹

همچنین بررسی کنیـد!

تخفیف قیمت سجاده فرش در ماه رجب

تخفیف سجاده فرش در ماه رجب

تخفیف قیمت سجاده فرش مناجات در ماه رجب با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *