سجاده فرش برمال چیست؟

سجاده فرش برمال

سجاده فرش برمال به فرش سجاده ای گفته می شود که توسط هنرمندان کرد بافته شده باشد. سجاده فرش برمال یا به صورت یک قطعه ای و یا دو قطعه ای بافته می شود. که بر حسب مدل بافت اسامی مختلفی را در منطقه دارد.

طرح های بافته شده از فرش سجاده به دو دسته تقسیم می شود. طرح اصلی و فرعی که هر کدام انواع مختلفی از شکل ها را ایجاد می کند.

رنگ این سجاده فرش برمال می تواند سفید, قهوه ای یا سیاه باشد.

برمال یا همان سجاده فرش سنتی کردی در زندگی مردمان آن دیار و خطه جایگاه و نقش مهمی دارد.

بافته سنتی سجاده فرش برمال

یک بافته سنتی و اصیل مثل سجاده فرش، حاصل تلاش دورانی از زندگی یک یا چند بافنده است؛ یادگاری از رنج صادقانه نسل پیش برای آینده.

هر بافته ای که امروز در اختیار ماست، در گذشته پذیرای خستگی انسان ها، شنیده در دل هایشان، وسیله زندگی شان و هم صحبت و راوی داستان هزاران ساله آنها بوده است.

در واقع، هر بافته سنتی، دنیایی از رمز و رازها، معانی و نمادها و در عین حال، یک وسیله زندگی است: مامن و مونس تلاش بی وقفه انسان، از زایش بره ها و مراقبت از گوسفندان تا چیدن و شستن پشم و ریسیدن و بافتن و… . خلاصه اینکه ذره های وجود یک بافته سجاده فرش تا نهایت انسجام، همواره بر دوش خالقان آن بودن است.

نقش، رنگ و مجموعه تصاویری که بر یک بافته فرش سجاده می نشیند، آرمان ها و حرف های خالق آن و روایت ماجرای زندگی او و مردمانی است، یا اعتقادات و فرهنگ و جغرافیای خاص خودشان که همیشه آماده تراوش از ناخودآگاه و نقش بستن بر منقشی است.

لینک ها: صفحه اصلیگالری محصولات سجاده فرش درباره ماتماس با ما

شرکت فرش سجاده مناجات

برچسب ها: فرش سجاده، سجاده فرش، فرش سجاده ای، فرش مسجد، فرش نماز، سجاده فرش کاشان، سجاده فرش سبز، فرش سجاده مسجد، نصب سجاده فرش، قیمت فرش سجاده ای، سجاده فرش مناجات، سجاده فرش مسجد، سجاده فرش محرابدار

همچنین بررسی کنیـد!

انواع فرش مسجد

سجاده مسجد را بشناسیم

انواع سجاده مسجد شامل موکت ها , گلیم ها و انواع فرش های ماشینی و سجاده ای مسجد می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *