بازار فرش

بازار فرش

بازار چیست؟

بازارها در واقعا همان مرکز خرید های امروزی محسوب می شدند که محل تجمع حجره و مغازه ها از اصناف مختلف بودند و مردم برای خرید یکجا به آنجا مراجعه می کردند.

در بازارها بدلیل وفور اجناس قیمت بسیار مناسب تر از مغازه های تکی می باشد.

همچنین تنوع جنس بسیار زیاد است و براحتی جنس مورد نظر خود را می توانید تهیه کنید.

بازار ها را معمولا در مرکزیت شهر قرار می دادند که دسترسی مردم به آنها راحت باشد.

با گسترش اصناف مختلف و بزرگ شدن شهرها هر صنف برای خود یک بازار یا مرکز خرید جداگانه تشکیل داد مانند بازار پارچه فروش ها بازار لباس بازار فرش و …

بازار فرش چیست؟

مرکز خرید متشکل از مغازه ها و حجره های فروش انواع فرش ماشینی و فرش دستباف و گلیم و سجاده فرش و تابلو فرش را بازار فرش گویند.

هر شهر برای خود بازار های جداگانه دارد مثلا بازار فرش تهران در مرکز شهر تهران خیابان مولوی واقع شده است.

بازار فرش ایران کجاست؟

و اما بازار داغ خرید و فروش شهر در ایران متعلق به شهر کاشان – آران و بیدگل می باشد.

بگذارید ابتدا این نکته را برای شما ذکر کنیم  واقعیت این است که بسیاری از افراد به اشتباه فکر می‌کنند که فرش کاشان برند یا شرکتی خاص است.

در حالی‌که این طور نیست و کاشان به عنوان زادگاه فرش ماشینی ایران دارای شهرک‌های صنعتی زیادی است که هر یک مجموعه‌های تولیدی و کارخانه‌های فراوانی را در خود جای داده‌اند.

این شرکت‌های متعدد و مختلف، تحت عنوان برندهای گوناگون به بافت و تولید انواع فرش‌ ماشینی مشغول هستند.

پس فراموش نکنید که کارخانه‌ای مستقل و منحصربفرد با عنوان کارخانه فرش کاشان وجود ندارد بلکه بیش از ۷۰۰ کارخانه فرش در شهرک‌های صنعتی مختلف کاشان و آران بیدگل وجود دارند.

نمونه‌ای از این شهرک‌های موفق در صنعت، شهرک صنعتی راوند است که در آن کارخانه‌های فرش ماشینی کاشان فعالیت می‌کنند.

برندهای کاشانی در بازار فرش ماشینی به شدت موفق عمل کرده‌اند. علت این موفقیت و بهره‌وری بالا، تجربه و هنری است که در طی سالیان، به رشد صنعت فرش در این ناحیه از کشور کمک کرده است.

برای نمونه فرش قیطران ، فرش فرهی ، فرش بزرگمهر ، فرش نیاوران ، فرش خاطره کاشان ، فرش پازیریک و فرش مناجات ، فرش یلدای کویر و … از برندهایی است که اعتبار و شهرت خوبی میان بازاریان و مشتریان نه تنها در ایران بلکه سراسر جهان دارند.

بازار فرش کاشان فقط متعلق به فرش ماشینی نیست ، فرش دستباف کاشان نیز زبانزد است و در بازار فرش کاشان انواع فرش دستباف کاشان ، سجاده فرش کاشان ، تابلو فرش دستباف و تابلو فرش ماشینی ، گلیم و گبه و روی پشتی به فروش می رسد.

سجاده فرش کاشان

نکته قابل ذکر این است کاشان اولین شهر سجاده باف ایران می باشد و اختراع سجاده فرش ( فرش مختص نمازگزار در مساجد و نمازخانه و مصلی ) در کاشان بود.

سجاده فرش ها روی همان دستکاه فرش ماشینی بافت زده می شوند، در واقع دستگاه فرش ماشینی را روی سجاده فرش ست می کنند.

سجاده فرش ها بصورت رول های مستطیلی با عرض زیاد و طول کم بافت زده می شوند. در واقع یک طرح جانماز در کل متراژ سجاده فرش تکرار می شود بدین ترتیب هر نمازگزار در محراب و جانماز خود می ایستد و این گونه صف های نمازگزار مرتب می شوند.

انواع فرش ماشینی کاشان به چه شکل بافته می‌شوند؟

فرش‌های ماشینی کاشان با استفاده از بهترین دستگاه‌های اروپایی ساخت بلژیک و آلمان (شونهر) تولید می‌شوند. طرح‌ های فرش ماشینی به طور کلی یا به صورت طرح دستباف است یا به شکل طرح‌های فرش مدرن.

 برندهای مختلف کاشانی با تکیه بر طرح‌های زیبا هم در بخش تولید فرش‌ های ماشینی طرح دستباف موفق عمل می‌کنند و هم در تولید انواع فرش مدرن و فانتزی.

طرح های پرکاربرد فرش ماشینی کاشان

از جمله طرح‌هایی که مشتریان به آنها علاقه زیادی دارند، باید به مدل فرش کاشان طرح عرب ، فرش کاشان طرح پارادایس و… اشاره کرد. علت علاقه خریداران به برخی از طرح‌ها ریشه در رنگ و جنس این فرش‌ها دارد. فرش‌هایی ریزبافت که جنس لطیفی دارند برای استفاده در اتاق پذیرایی و فضاهای کلاسیک بسیار پرکاربرد هستند.

 برای نمونه، فرش کاشان طرح اهورا ، فرشی است پرفروش که در قالب فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با تراکم ۲۷۰۰ و فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ تولید می‌شود. تراکم بالای این فرش به ظرافت هر چه بیشتر آن، کمک شایانی کرده است.

از جمله سایر مدل فرش کاشان که در بازار فرش کشور موفق و پرفروش هستند، می‌توان به فرش کاشان طرح افشان نیز اشاره کرد. این فرش فاقد پرزدهی است و در ابعاد استاندارد مختلفی چون: فرش ۶ متری ماشینی ، فرش ۹ متری ماشینی ، فرش ۱۲ متری ماشینی و… تولید و بافته می‌شود. جنس نخ خاب این فرش ۱۰۰ درصد از آکریلیک هیت‌سِت‌شده و تعداد ۸ رنگ در بافت آن به کار رفته است.

مدل فرش کاشان طرح گلستان نیز به خاطر نقشه زیبا، رنگ‌بندی منظم و مواد درجه یکی که در تولید داشته است از جمله طرح‌های پرفروش به حساب می‌آید. مدل فرش کاشان طرح باغ ارم یا فرش کاشان طرح رز و… نیز از فرش‌های پرطرفداری هستند که به واسطه نرمی فرش، طول عمر بالا، مقاومت در برابر حرارت و البته ظرافت زیاد، مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرند.

فرش ماشینی کاشان چه کاربردهایی دارد؟

به جای اینکه بپرسیم، فرش ماشینی کاشان چه کاربردهایی دارد، بهتر است بپرسیم که این فرش چه کاربردهایی ندارد. زیرا انواع فرش‌های ماشینی با استفاده‌ها و کاربردهای گوناگون برای راضی کردن سلایق مختلف تولید می‌شوند.

 فرش‌های ریزبافت و ظریف که با تراکم‌های بالا ۲۵۵۰ و ۳۶۰۰ بافته می‌شوند به خوبی در اتاق پذیرایی با سایر دکوراسیون منزل هماهنگ می‌شوند.

فرش های مدرن برای اتاق ها بخصوص اتاق کودک بسیار مناسب عمل کرده اند.

سجاده فرش کاشان برای مفروش کردن مساجد ، نمازخانه ها و مصلی بسیار قوی عمل کرده اند. حتی کشور های مسلمان جهان به کاشان صفر کرده و سجاده فرش تهیه میکنند

گلیم فرش ها برای آشپزخانه بسیار مناسبند بدلیل سبکی و عدم پرزدهی براحتی قابل شستشو و حمل اند.

فروشگاه اینترنتی فرش کاشان

کارخانه‌ های فرش کاشان و برندهای مختلف کاشانی از طریق نماینده‌های مختلف خود در شهرهای دیگر نمایشگاه زده اند و  به عرضه فرش به سراسر کشور مشغول هستند. مدل فرش کاشان در اصفهان یکی از بازارهای موفق خود را تجربه می‌کند. علاوه بر نمایندگی‌های مختلف فرش‌های کاشان در شهرهای مختلف، امکان خرید اینترنتی فرش‌ کاشان نیز در وبسایت‌های معتبری که به عنوان فروشگاه‌ های اینترنتی مشغول به فعالیت هستند کاملا آسان و میسر است.

اگر دوست ندارید که برای خرید، از این فروشگاه به آن فروشگاه بروید، با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی معتبر که دارای نشان اعتماد از مراجع قانونی هستند، اقدام به خرید کنید و بی‌دغدغه فرش مورد نیاز وعلاقه‌تان را درب منزل تحویل گرفته و مبلغ خرید را نیز همان‌جا تحویل بدهید. این نوع خرید به شما رفاه زیادی تقدیم می‌کند.

نمونه ای از طرح پرفروش فرش ماشینی : فرش ماشینی افشان

همچنین بررسی کنیـد!

فرش سجاده کاشان

فرش سجاده کاشان

خصوصیات مهم فرش سجاده ای کاشان در سایت سجاده فرش مناجات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *