تابلو فرش کلاریس

تابلو فرش کلاریس

تاریخچه تابلو فرش:

از ابتدا فرش ایرانی و محصولات فرشی در ایران بسیار مورد استقبال بود. همچنین خرید فرش برای قشر پولدار جامعه بود.

برای اینکه عموم بتوانند از فرش استفاده کنند تابلو فرش ها را اختراع کردند بدین صورت که فرش را در سایز کوچکتر و قیمت پایین تر به مردم عرضه کنند و بدین شکل که تمام قشر مردم از محصولات اصیل فرش استفاده کنند.

بدلیل استبقبال بیش از اندازه مردم تابلو فرش ها انواع طرح و رنگ و کیفیت روانه بازار شدند.

از این میان تحولی نوین در صنعت تابلو فرش بوجود آمد و آن هم تابلو فرش چاپی و تابلو فرش کلاریس می باشد.

  • تابلو فرش چاپی چیست؟
  • تابلو فرش کلاریس چیست؟
  • تفاوت تابلو فرش چاپی و کلاریس در چیست؟

تابلو فرش کلاریس چیست ؟

تابلو فرش کلاریس را تابلو فرش چاپی نیز می نامند اما با تابلو فرش های چاپی تفاوت های کوچکی دارند اما بیس و پایه کار تابلو فر چاپی و کاریس دقیقا عین هم است و تنها کیفیت باعث تماز تابلو فرش چاپی و کلاریس می باشد که در ادامه ذکر میکنیم:

بیس و پایه تابلو فرش چاپی و کلاریس تزریق رنگ به بافت فرش می باشد.

در واقع برای تولید این محصول ، فرش زمینه سفید بافته می شود . برای این کار از دستگاه های فرش بافی و الیاف های مختلفی استفاده می شود که این امر منجر به تولید محصولات با کیفیت و ویژگی های متفاوت می شود .

در دستگاه فرش بافی با استفاده از الیاف های خاصی زمینه تابلو فرش بدون هیچ طرح و نقشه ای و به رنگ سفید یا خام بافته می شود . پس از مرحله ی تکمیل و پرداخت ، باید نقشه روی زمینه درج شود .

برای این کار از دستگاه های چاپ دیجیتال (سابلیمیشن) و جوهرافشان استفاده می شود که طرح و نقشه ی از پیش تعیین شده را با استفاده از تعداد رنگ های مشخصی روی زمینه خام چاپ می کنند . بنابراین تابلوفرش یا فرش کلاریس تهیه می شود .

مشخصات تابلو فرش کلاریس:

فرش سفید و پایه تابلو فرش می تواند در تراکم های مختلفی بافت زده شود و با جنس نخ مختلف

فرش سفید استفاده شده در تابلو فرش کلاریس نیز از نخ اکرویک یا پلی استر استفاده می شود و در شانه و تراکم های مختلفی

هر چه جنس الیاف فرش سفید بهتر باشد تابلو فرش ما مسلما با کیفیت بالاتر و دوام بیشتری خواهد بود.

نوع تزریق رنگ دستگاه چاپ فرش و نیز جنس رنگ چاپ روی فرش بسیار مهم است که بتواند پنج سال کیفیت کار را تضمین کند.

کاربرد تابلو فرش کلاریس:

در تابلو فرش ماشینی دستگاه بافنده تابلو فرش دقیقا همنا دستگاه فرش ماشینی با همان پالت رنگ می باشد.

هر دستگاه فرش ماشینی تعداد پالت رنگ محدودی دارد و تمام رنگ ها را در خود نمی تواند جای دهد اما در تابلو فرش های دیجیتالی یا چاپی و یا کلاریس از هر رنگی برای تزریق به فرش و یا تابلو فرش می توان استفاده کرد.

بنابراین رنگ بندی و بهتر درآوردن نقشه در تابلو فرش چاپی یا تابلو فرش کاریس بسیار بیشتر از تابلو فرش ماشینی می باشد.

از این رو تابلو فرش دیجیتال یا چاپی بیشتر برای سفارشات خاص مثل تابلو فرش چهره ، تابلو فرش تبلیغاتی ، تابلو فرش مذهبی کاربرد دارند.

بدین صورت که کل جزییات چهره در تابلو فرش چاپی نمایان و با کیفیت می باشد.

ویژگی های کیفی تابلو فرش دیجیتال:

همه چیز به جنس فرش سفید و دستگاه تزریق رنگ تابلو فرش بر می گردد اگر هر دو کیفیت درجه یک باشند.تابلو فرش برای همیشه ماندگار خواهد بود

ویژگی ظاهری تابلو فرش دیجیتال:

از نظر رنگ بندی دقیقا همان رنگ بندی که یک عکس چهره یا نقاشی دارد را می توان روی تابلو فرش کلاریس پیاده سازی کرد

تفاوت تابلو فرش چاپی و کلاریس:

چاپ سابلیمیشن روی تابلو فرش

همان گونه که می دانیم در تابلو فرش های دیجیتال ابتدا باید فرشی را با ابعاد کوچک و تعیین شده با الیاف سفید اکریلیک بافته و آماده نمایند . پس از آن طرح مورد نظر را به صورت نقشه روی کاغذی مخصوص چاپ کرده و سپس با قرار دادن فرش و نقشه در دستگاه مخصوص با کمک حرارت و رنگ هایی با تعداد نامحدود طرح مورد نظر را بر روی فرش چاپ می کنند . در چاپ سابلیمیشن طرح را بر سطح فرش می زنند و اگر دست را بین خاب تابلو فرش ببرید سفیدی های الیاف آن مشخص می شود . در این روش برای زیبایی بیشتر تابلو فرش طرح مورد نظر را از پشت نیز بر روی محصول چاپ می نمایند تا نمایی زیبا برای کالای مورد نظر ایجاد کنند .

چاپ کلاریس روی تابلو فرش

در این روش نیز ابتدا باید تابلو فرش تماما سفید را ابتدا آماده کنیم و پس از آماده سازی طرح و چاپ ان روی کاغذ مخصوص به سراغ مرحله بعدی برویم . در این مرحله شما باید نقشه حک شده روی کاغذ را به همراه فرش تابلویی سفید در دستگاه مخصوص قرار دهید . تا این قسمت تفاوتی با چاپ سابلیمیشن نداشته ولی تفاوتی که دارند از این مرحله مشهود می شود . در چاپ کلاریس دستگاه رنگ را به عمق تابلو فرش تزریق می کند و همین عامل باعث زیبایی هر چه بیشتر محصول تولیدی شما می شود .

کلمات مرتبط:تابلو فرش , تابلو فرش دستباف,تابلو فرش ماشینی,تابلو فرش چاپی,تابلو فرش کلاریس,تابلو فرش منظره,تابلو فرش چهره,تابلو فرش دارکوب,خرید تابلو فرش,تبدیل عکس به تابلو فرش در کاشان,نقشه تابلو فرش,تابلو فرش ابریشم,فروش تابلو فرش,طرح تابلو فرش,نقشه تابلو فرش دستباف,سفارش تابلو فرش,نقشه تابلو فرش دستباف

همچنین بررسی کنیـد!

چاپ عکس روی تابلو فرش کاشان

چاپ عکس روی تابلو فرش کاشان

چاپ عکس شخصی روی تابلو فرش ماشینی کاشان به دو شیوه چاپ سابلیمیشن اتویی و چاپ کلاریس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *